Summer Camp 2018 - Półkolonie dla dzieci na JasnejAKADEMIA PROGRAMOWANIA
 
W niedalekiej przyszłości znajomość języków programowania będzie absolutną podstawą. Dlatego w tym roku podczas półkolonii SUMMER CAMP przygotowaliśmy coś wyjątkowego – zajęcia z programowania. Podczas wakacji trudno o lepsze połączenie – aktywność fizyczna połączona z wysiłkiem intelektualnym!
 
Jak długo trwają zajęcia programowania?
 
Do całego wachlarza dyscyplin sportowych wkomponowane są 3 godziny nauki programowania dziennie (w blokach po 1,5 godziny). Łącznie daje nam to 15 godzin! 

Jakie grupy wiekowe?
 
Grupa młodsza: 8-11 lat
Grupa starsza: 12-15 lat
 
Jak dobieramy narzędzia?
 
Narzędzia, których używamy do pracy z daną grupą są wybierane na podstawie wieku, upodobań oraz dotychczasowych umiejętności dzieci w dziedzinie programowania.
 
Jakich narzędzi używamy?
 
CODE WITH DISNEY
Doskonałe na start dla najmłodszych. Krok po kroku uczymy się logiki i mechanizmów funkcjonowania programowania. I do tego wszystko w bajkowej formie! Stworzenie Galaktyki w Gwiezdnych Wojnach, przygody Anny i Elsy? Każde dziecko znajdzie coś dla siebie!
 
SCRATCH
Tworzymy historie, gry i animacje. Za pomocą gotowych modułów układamy autorskie skrypty, które sprawiają, że nasza animacja ożywa. Ogranicza nas tylko wyobraźnia!
 
STENCYL
Projektujemy i wdrażamy swój własny pomysł na grę! Po jej ukończeniu projektu możemy go opublikować i zagrać ze znajomymi!
 
Budujemy naszą pierwszą stronę WWW!
Wprowadzenie do HTML5 i CSS – opis oraz pokazanie możliwości,
Różnice w przeglądarkach (box-model) reset CSS,
Tworzymy wspólnie pierwszą stronę WWW z użyciem HTML5 i CSS (poprawna semantycznie)
Wprowadzenie do JS.
Moja pierwsza strona. Każdy tworzy własny pomysł na stronę, po czym następuje symultana programistyczna. Trener podchodzi do każdego uczestnika, ten opowiada co zrobił, a trener wskazuje co należy poprawić i wyznacza dalszy kierunek.
Podsumowanie i wskazanie nowych możliwości rozwoju VueJS, ReactJS, Webpack (omówienie z przykładami).