Przedszkola i Szkoły na JasneJ


BASEN
Zastanawiasz się czy basen to odpowiednia forma aktywnosci dla Towjego dziecka, podpowiemy Ci: Jasne, że tak!!
Korzyści z nauki pływania są nieprzecenione. Nasze doświadczenie pozwala nam śmiało powiedzieć: dzieci uczestniczące w zajęciach z nauki pływania szybciej nawiązują relacje z równieśnikami, są odważniejsze i łatwiej sobie radzą z niepowodzeniami.
Posiadamy niekonwencjonalne rozwiązania dedykowane nauce pływania, regulowane dno w zakresie głębokości 0,10m-1,60 , najnowocześniejszą technologię uzdatniania wody DAISY (minimalna ilość chloru)-wykluczająca problem wszelkich uczuleń na tym punkcie.
Dodatkowo różne akcesoria pływackie: kolorowe piłki, deski, gąbkowe węże, hula - hop, zjeżdżalnie, motorówki, łódki i wiele innych barwnych akcesoriów pływackich, zachęcą dzieci do aktywnego udziału w zajęciach.

SZACHY 
Zajęcia szachowe prowadzone są według specjalnie opracowanego "Programu Szkolenia" posiadającego rekomedacje Śląskiego Związku Szachowego.
Program szkolenia jest oparty na precyzyjnie dobrane metody i techniki skorelowane dla uzyskania jak najlepszych wyników na płaszczyznach naukowej, sportowej i psychologicznej. Metody formowania zdolności intelektualnych uczniów oparte są o ćiwczenia na stabilność i podzielność uwagi , ćwiczenia pamięci operacyjnej i wyobraźni oraz ćwiczenia do trenowania myślenia kombinacyjnego, logicznego i twórczego.
Korzyści płynące z nauki gry w szachy to poprawa koncentracji, pamięci, myślenia wyobrażeniowo-przestrzennego, jak i umiejętność analizy napotkanych problemów. Wszystkie te elementy powodują uzyskiwanie lepszych wyników w przyszłej nauce oraz pracy zawodowej.
Kadra szkoleniowa składa się z Zawodowych Instruktorów Szachowych posiadających uprawnienia nadane przez Ministra Sportu i Turystyki.

JUDO
Co judo daje najmłodszym?
Zajęcia grupowe, prowadzone po części w formie gier i zabaw wyrabiają umiejętności współpracy, zdrowej rywalizacji, przyczyniają się do prawidłowego rozwoju. Kształtują charakter, uczą dyscypliny i systematyczności. Dzieci od najmłodszych lat przekonują się, iż to nie siła i ciężar, a szybkość i zręczność są czynnikami decydującymi o działaniu. Treningi judo stymulująco wpływają także na fizyczny rozwój najmłodszych. Mają na celu poprawny rozwój koordynacji ruchowej, na którą składa się szereg specyficznych właściwości: zwinność, zręczność, gibkość, czucie przestrzeni oraz pamięć ruchowa.
Opis zajęć
Zajęcia rozpoczyna rozgrzewka, mająca na celu odpowiednie pobudzenie ćwiczących, jak również przygotowanie stawów i mięśni do pracy. Najczęściej prowadzona jest w formie zabawy, np. berka. Kolejnym etapem treningu są ćwiczenia ogólnorozwojowe i gimnastyczne, z racjonalnym, dostosowaniem do wieku, dozowaniem obciążenia fizycznego.
Maluchy poprzez zabawę poznają elementy judo, których podstawą jest sztuka miękkiego padania. Umiejętność ta przydatna jest w dalszym rozwoju dziecka, jak również w dorosłym życiu.

PIŁKA NOŻNA
Zapraszamy przedszkolaków do uczestnictwa w zajęciach zabawowo-sprawnościowych oraz zabaw z piłką wraz z nauką podstaw techniki piłki nożnej, jak i dzieci w wieku szkolnym do treningów piłkarskich połaczonych z ćwiczeniem sprawności ogólnej (koordynacja).

Program treningowy dla najmłodszych opiera się na ćwiczeniu koordynacji ruchowej, ćwiczeniach ogólnorozwojojowych jak również dostosowanych do wieku dzieci grach i zabawachruchowych w połączeniu z piłką i bez piłki. Uczymy dzieci podstawy techniki piłkarskiej (prowadzenie piłki, podania piłki, przyjęcia piłki oraz ćwiczenia pozwalające na lepsze czucie piłki). Zajęcia uczą najmłodszych, systematyczności i obowiązkowości, rozwijają pamięć i ogólne zdolności poznawcze. Bardzo duży nacisk kladziemy na ćwiczenia koordynacyjne, oraz ćwiczenia sprawnościowe co ma wymierny wpływ w korygowaniu wad postawy.


ZAJĘCIA OGÓLNOROZWOJEOWE
Nie umiesz się zdecydować na jakie zajęcia zapisać Twoje dziecko?
Zapisz je na zajęcia ogólnorozwojowe!!
Zajęcia ogólnorozwojowe to zajęcia obejmujące ćwiczenia w cyklu zmiennym na ściance wspinaczkowej, boulderingu, zajęcia na salce fitness oraz na hali sportowej.
Są to zajęcia prowadzone w różnych formach np.: rozgrzewka ogólnorozwojowa, gry zespołowe, wspinaczka, zajęcia na piłkach... pozwalających obudzić w Twoim dziecku nawyk aktywności fizycznej w późniejszym wieku.
 

Czekamy na Ciebie, na Jasnej!
Kontakt Przedszkola i Szkoły
797 340 599

szkoly.przedszkola@jasna31.pl
Godziny otwarcia:
Poniedziałek-Piątek
8:00 - 17:00
Sobota
8:00 - 17:00