Gliwicka Akademia Tenisowa na JasneJ


Gliwicka Akademia Tenisowa realizuje program szkoleniowy Międzynarodowej Federacji Tenisowej (International Tennis Federation), która we współpracy z wieloma  trenerami najwyższej światowej klasy opracowała program dla dzieci TENIS 10
Dzięki specjalnie dostosowanemu sprzętowi tenis staje się łatwy i przyjemny a dziecko praktycznie od pierwszych zajęć czuje atmosferę współzawodnictwa dzięki czemu zajęcia są atrakcyjne i motywujące.
 
Główną misją programu Tenis 10 jest przyciągnięcie do tenisa jak największej liczby dzieci, ułatwienie im szybkiego i przyjemnego opanowywania podstawowych umiejętności techniczno-taktycznych poprzez dostosowanie gry do ich możliwości psychofizycznych.

Rodzaj prowadzonych zajęć:
Zajęcia prowadzone w małych grupach (4-6 osób) pod czujnym okiem trenera.
Treningi odbywają się zarówno na mini jak i dużym korcie. Skierowane są głównie do dzieci rozpoczynających swoją przygodę  
z tenisem. Wraz z rozwojem zawodnika zmienia się dla niego rozmiar kortu na którym gra oraz piłkę którą odbija.

Zalety systemu TENIS 10
- dzięki stosowaniu nowoczesnej metodyki oraz zmodernizowanego, dostosowanego do możliwości fizycznych dzieci, ich umiejętności oraz wieku sprzętu (kort, rakiety oraz piłki) uczący się szybko mają możliwość grania (tj. utrzymania wymiany piłek).

-dzieci od początku grając, nawet na punkty, realizują swoje oczekiwania – chcą przede wszystkim grać i bawić się, a nie ćwiczyć. Od początku mają poczucie sukcesu. Czują się pewniej na korcie, a to zwiększa ich motywację i przyspiesza proces nauczania.

-gra z niewielkiej odległości (która jest stopniowo zwiększana w miarę dokonywanych postępów) z zastosowaniem lżejszego sprzętu sprawia, że u ćwiczących nie powstają lub szybko zanikają nadmierne napięcia mięśniowe, co z kolei sprawia, że gracz uczy się od początku poprawnej techniki.

- grając rozwijają nie tylko technikę ale także koordynację ruchową, umiejętności taktyczne i mentalne.