Gliwicka Akademia Tenisowa na JasneJ


Program rozwoju motorycznych zdolności koordynacyjnych  dla dzieci w wieku 4-7 lat z elementami różnych dyscyplin sportowych.

Dla kogo przeznaczony jest program MOTORYKA SMYKA?
Program MOTORYKA SMYKA skierowany jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w wieku 4-7 lat.

Jaki jest cel programu MOTORYKA SMYKA?
Celem programu jest ułatwienie dzieciom rozwoju zdolności motorycznych związanych ze sportem a także pielęgnowanie zamiłowania do aktywności fizycznej. Chcemy dać dzieciom szanse spróbowania wielu dyscyplin sportowych aby w przyszłości stali się wszechtronniejszymi sportowcami i wybrali tą w której czują się najlepiej.
Każde zdrowe dziecko powinno mieć możliwość do kształtowania zdolności motorycznych, zabawy i próbowania nowych sportów dlatego zdecydowanie wierzymy w rozwój, a mniej w pojęcie naturalnego talentu.

Jak wyglądają zajęcia z MOTORYKI dla dzieci?
Na każdym treningu MOTORYKI SMYKA dziecko poprzez gry i zabawy rozwija szereg zdolności motorycznych. Każda zabawa ruchowa charakteryzują się ciekawą historią i  kreatywnymi pomocami dydaktycznymi co sprawia że zmysły dziecka są odpowiednio stymulowane.
 
Różnorodność i bogactwo środowisk w początkowych okresach życia dziecka określi jego stopień rozwoju w pożniejszym okresie a to z kolei będzie miało znaczący wływ na zaangażowanie w proces uczenia się i samoocenę.

Jakie cechy MOTORYCZNE rozwijanie są podczas treningu MOTORYKI SMYKA?
Na każdym treningu MOTORYKI SMYKA dziecko przechodzi przez szereg zabaw dzięki którym rozwija wszystkie niżej wymienione cechy motoryczne:
- zdolność różnicowania ruchu
- zdolność rytmizacji ruchów
- zdolność zachowania równowagi
- zdolność przejawiania szybkiej reakcji   
- zdolność orientacji przestrzenno-czasowej
- zdolność łączenia ruchów

Wyżej wymienione zdolności są niezbędne do uprawiania szeregu dyscyplin sportowych zarówno indywidualnych jak i drużynowych.

Ponadto trenerzy  w trakcie trwania zajęć wprowadzają gry i zabawy  z elementami takich dyscyplin jak:
-tenis
-piłka nożna
-koszykówka
-siatkówka
-piłka ręczna
-unihokej

Dziecko próbując wielu dyscyplin sportu w połączeniu z treningiem MOTORYKI staje się wszechstronnie uzdolnione  dzięki czemu w późniejszym okresie rozwoju zdecydowanie łatwiej będzie mu stawiać czoła sportowym wyzwaniom.