Gabinet Zdrowia i Urody Panaceum na JasneJNa początek trochę historii…

Kiedy w latach 60-tych francuski położnik Frederique Leboyer udał się w podróż po Indiach, zaobserwował, jak niepełnosprawna kobieta o imieniu Shantala masowała swoje przedwcześnie urodzone dziecko. To dzięki niemu ta starożytna technika masowania niemowląt i małych dzieci dotarła do Europy.

Masaż Niemowlęcy

Przeprowadzone badania nad rodzicielstwem pokazują, że silna emocjonalna więź pomiędzy matką i dzieckiem może pomóc zapobiec chorobom, przybrać na wadze, wzmocnić odporność i zwiększyć IQ dziecka. Masaż niemowlęcia daje bezcenne chwile bliskości. Wpływa na pozytywny rozwój i funkcjonowanie dziecka. Bezpośredni kontakt z matką stanowi dla niemowlęcia poczucie bezpieczeństwa, oraz bodziec stymulujący rozwój układu nerwowego.
Masaż jest dla Was obojga wspaniałą okazją do kontaktu z dzieckiem, poznajecie jego reakcję, próg wrażliwości, uczycie się rozpoznawać stany napięcia i odprężenia. 

Niemowlę czuje się bezpiecznie dzięki Twojemu czułemu dotykowi i Twojej bliskości. Tworzy się między wami więź, oparta na szacunku i zaufaniu. 
Przekonaj się sam, ile korzyści i radości płynie z masażu niemowlęcia.
 
Zapraszam do wspólnej przygody
Justyna Banik
Instruktor Polskiej Szkoły  Masażu Shantala
 
 
Masaż shantala nie jest masażem rehabilitacyjnym i może go wykonywać każdy rodzic – to prosta sztuka, która wpływa korzystnie na rozwój dziecka. jest bezpieczny od pierwszych dni życia dziecka Wielu rodziców może się zastanawiać, po co masować zdrowe dziecko? – Skóra niemowlęcia jest największym receptorem naszego ciała, zewnętrzną reprezentacją układu nerwowego. Poprzez masaż możemy wpłynąć na stan układu nerwowego dziecka, Masowane maluchy są bardziej wyciszone, dobrze śpią, lepiej przebiega u nich proces trawienia.

Masaż Shantala jest szczególnie korzystny dla dzieci niespokojnych, płaczliwych, cierpiących na kolki jelitowe. – Masując brzuszek, wpływamy na perystaltykę jelit, przyspieszając tym samym trawienie i jednocześnie oddawanie gazów.

Masaż Shantala jest bardzo prostą techniką, którą po odpowiednim przeszkoleniu mogą wykonywać rodzice samodzielnie w domu. Odpowiednie przygotowanie opiekuna pozwala na precyzyjne i świadome masowanie, rodzic wie jak wykonywać poszczególne ruchy i jaki niosą one ze sobą cel, dodatkowo każdy wyszkolony rodzic nie boi się masować, a to ważne ponieważ dzieci bardzo łatwo odczytują nasze emocje, jak również lęk i stres
Przeszkolenie rodzica jest bardzo ważne, rodzic nie tylko wie jak przygotować siebie, dziecko i pomieszczenie do masażu, ale również potrafi przyjąć odpowiednią pozycję, która jest wygodna i bezpieczna dla siebie i dziecka, wie jak układać dłonie i dlaczego właśnie tak, wie jakim tempem powinien pracować oraz czego nie wolno robić.
 

Czekamy na Ciebie, na Jasnej!
Godziny otwarcia Panaceum:
Poniedziałek-Piątek
9:00 - 21:00
Sobota
9:00 - 15:00