Gliwicka Akademia Tenisowa na JasneJ

Szkolenie amatroskie to szkolenie typowo rekreacyjne. Na naszym obiekcie stwarzamy warunki dla każdego, kto chce spróbować swoich sił na korcie. Zajęcia prowadzimy we wszystkich grupach wiekowych. Treningi te są doskonałym wypełnieniem czasu wolnego. Wysiłek na korcie poprawi Twoją wytrzymałość , umiejętność koncentracji i koordynację.

Gliwicka Akademia Tenisowa umożliwia rozpoczęcie treningów tenisowych w trzech formach do wyboru:
- zajęcia grupowe
– zajęcia w parach
– zajęcie indywidualne

Ponadto w grupach początkujących wykorzystywany jest program Tenis Xpress, którego celem jest pokazanie, że grać w tenisa można nauczyć się w każdym wieku oraz obalenie mitu, że nauka gry  
w tenisa osoby dorosłej to indywidualne lekcje z trenerem.

Każda przedstawiona forma zajęć niesie ze sobą rozwój tenisowy uczestników, niezależnie od poziomu zaawansowania gry. Czujne oko trenerskie dostrzeże wszelkie niedociągnięcia, jak również rozwinie mocne strony zawodnika.

Tenis Xpress to nowatorski program nauki gry w tenisa realizowany w formie zajęć grupowych. Kurs przeznaczony dla osób chcących się nauczyć podstaw gry podczas 6 zajęć po 1,5 godziny. Budujemy grupy maksymalnie 5 osobowe, składające się z osób od 16 roku życia. W czasie kursu używane są piłki pomarańczowe (50% wolniejsze niż piłki żółte) oraz zielone (25% wolniejsze), dzięki którym gracz ma większą kontrolę i jest w stanie szybciej opanować technikę uderzeń. Treningi odbywają się raz w tygodniu w ustalanym indywidualnie terminie. Każda lekcja prowadzona jest przez trenera-instruktora. Ważne jest, aby uczestnicy w celu budowania pewności siebie, mieli możliwość samodzielnej gry pomiędzy lekcjami.

Na koniec całego 6-lekcyjnego kursu gracz:
- posiada podstawowe umiejętności techniczne w zakresie gry z głębi kortu, serwisu i woleja
- czuje się pewnie grając piłką zieloną na punkty na pełnym korcie
- zna podstawowe elementy taktyki
- zna zasady gry