Gliwicka Akademia Tenisowa na JasneJ


Gliwicka Akademia Tenisowa jest organizatorem cyklicznych turniejów dla dzieci i młodzieży:

Turnieje wewnętrzne- skierowane do członków Gliwickiej Akademii Tenisowej, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tenisem. Turnieje odbywają się przynajmniej raz w miesiącu. Charakteryzują się sportową i przyjazną atmosferą w gronie swoich dobrze znanych kolegów z treningów lub kortu obok. Oczywiście jak to w każdych zawodach nie zabraknie dyplomów, medali i pucharów!

Turnieje rangi ogólnopolskiej - w turniejach tej rangi młodzi tenisiści będą mieli okazję podjąć rywalizację z rówieśnikami z całej Polski,  
a także powalczyć o nagrody rzeczowe, puchary i medale!

Turnieje dla najmłodszych - ZDOBYWANIE SPRAWNOŚCI TENISOWYCH - głównym celem Systemu Zdobywania Sprawności Tenisowych jest motywowanie najmłodszych dzieci do samodzielnego ćwiczenia i poznawania kolejnych tajników gry,  
a jednocześnie dostarczanie informacji rodzicom oraz trenerom  
o dokonywanych przez ich wychowanków postępach. Jest oczywiste, że trudność zadań rośnie wraz ze zdobywanymi poziomami wtajemniczenia tenisowego. Jednocześnie uzyskanie przez młodego zawodnika danej sprawności jest wskazówką dla trenera, że jest on gotowy do rozpoczęcia szkolenia na kolejnym poziomie zaawansowania.
Określenie, na jakim w danej chwili poziomie znajduje się dziecko, ma stanowić jednocześnie pomoc przydatną np. przy kwalifikowaniu/kierowaniu dzieci do jednorodnych grup szkoleniowych.