Przedszkola i Szkoły na JasneJ


GIMNASTYKA SPORTOWA

GIMNASTYKA SPORTOWA NA JASNEJ to zajęcia prowadzone przez trenerów szkoły EwOGIM w ramach programu EwoBabyGim.

EwoBabyGim to forma zajęć gimnastycznych, prowadzonych według innowacyjnego i rewolucyjnego programu „10 Stages”, który certyfikowany jest przez GR! Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę, której pasją są sporty gimnastyczne. Na tym etapie treningu, kładziemy duży nacisk na ogólny rozwój sprawności fizycznej – harmonijny rozwój wszystkich zdolności motorycznych. Jest to także czas na naukę podstaw gimnastyki poprzez gry i zabawy. To idealny czas na profilaktykę i korygowanie wszelkich wad postawy, ale też kompleksowe przygotowanie organizmu do ewentualnego zwiększania obciążeń treningowych

BASEN
Zastanawiasz się czy basen to odpowiednia forma aktywnosci dla Towjego dziecka, podpowiemy Ci: Jasne, że tak!!
Korzyści z nauki pływania są nieprzecenione. Nasze doświadczenie pozwala nam śmiało powiedzieć: dzieci uczestniczące w zajęciach z nauki pływania szybciej nawiązują relacje z równieśnikami, są odważniejsze i łatwiej sobie radzą z niepowodzeniami.
Posiadamy niekonwencjonalne rozwiązania dedykowane nauce pływania, regulowane dno w zakresie głębokości 0,10m-1,60 , najnowocześniejszą technologię uzdatniania wody DAISY (minimalna ilość chloru)-wykluczająca problem wszelkich uczuleń na tym punkcie.
Dodatkowo różne akcesoria pływackie: kolorowe piłki, deski, gąbkowe węże, hula - hop, zjeżdżalnie, motorówki, łódki i wiele innych barwnych akcesoriów pływackich, zachęcą dzieci do aktywnego udziału w zajęciach.

SZACHY 
Zajęcia szachowe prowadzone są według specjalnie opracowanego "Programu Szkolenia" posiadającego rekomedacje Śląskiego Związku Szachowego.
Program szkolenia jest oparty na precyzyjnie dobrane metody i techniki skorelowane dla uzyskania jak najlepszych wyników na płaszczyznach naukowej, sportowej i psychologicznej. Metody formowania zdolności intelektualnych uczniów oparte są o ćiwczenia na stabilność i podzielność uwagi , ćwiczenia pamięci operacyjnej i wyobraźni oraz ćwiczenia do trenowania myślenia kombinacyjnego, logicznego i twórczego.
Korzyści płynące z nauki gry w szachy to poprawa koncentracji, pamięci, myślenia wyobrażeniowo-przestrzennego, jak i umiejętność analizy napotkanych problemów. Wszystkie te elementy powodują uzyskiwanie lepszych wyników w przyszłej nauce oraz pracy zawodowej.
Kadra szkoleniowa składa się z Zawodowych Instruktorów Szachowych posiadających uprawnienia nadane przez Ministra Sportu i Turystyki.

JUDO
Co judo daje najmłodszym?
Zajęcia grupowe, prowadzone po części w formie gier i zabaw wyrabiają umiejętności współpracy, zdrowej rywalizacji, przyczyniają się do prawidłowego rozwoju. Kształtują charakter, uczą dyscypliny i systematyczności. Dzieci od najmłodszych lat przekonują się, iż to nie siła i ciężar, a szybkość i zręczność są czynnikami decydującymi o działaniu. Treningi judo stymulująco wpływają także na fizyczny rozwój najmłodszych. Mają na celu poprawny rozwój koordynacji ruchowej, na którą składa się szereg specyficznych właściwości: zwinność, zręczność, gibkość, czucie przestrzeni oraz pamięć ruchowa.
Opis zajęć
Zajęcia rozpoczyna rozgrzewka, mająca na celu odpowiednie pobudzenie ćwiczących, jak również przygotowanie stawów i mięśni do pracy. Najczęściej prowadzona jest w formie zabawy, np. berka. Kolejnym etapem treningu są ćwiczenia ogólnorozwojowe i gimnastyczne, z racjonalnym, dostosowaniem do wieku, dozowaniem obciążenia fizycznego.
Maluchy poprzez zabawę poznają elementy judo, których podstawą jest sztuka miękkiego padania. Umiejętność ta przydatna jest w dalszym rozwoju dziecka, jak również w dorosłym życiu.

PIŁKA NOŻNA
Zapraszamy przedszkolaków do uczestnictwa w zajęciach zabawowo-sprawnościowych oraz zabaw z piłką wraz z nauką podstaw techniki piłki nożnej, jak i dzieci w wieku szkolnym do treningów piłkarskich połaczonych z ćwiczeniem sprawności ogólnej (koordynacja).

Program treningowy dla najmłodszych opiera się na ćwiczeniu koordynacji ruchowej, ćwiczeniach ogólnorozwojojowych jak również dostosowanych do wieku dzieci grach i zabawachruchowych w połączeniu z piłką i bez piłki. Uczymy dzieci podstawy techniki piłkarskiej (prowadzenie piłki, podania piłki, przyjęcia piłki oraz ćwiczenia pozwalające na lepsze czucie piłki). Zajęcia uczą najmłodszych, systematyczności i obowiązkowości, rozwijają pamięć i ogólne zdolności poznawcze. Bardzo duży nacisk kladziemy na ćwiczenia koordynacyjne, oraz ćwiczenia sprawnościowe co ma wymierny wpływ w korygowaniu wad postawy.


ZAJĘCIA OGÓLNOROZWOJEOWE
Nie umiesz się zdecydować na jakie zajęcia zapisać Twoje dziecko?
Zapisz je na zajęcia ogólnorozwojowe!!
Zajęcia ogólnorozwojowe to zajęcia obejmujące ćwiczenia w cyklu zmiennym na ściance wspinaczkowej, boulderingu, zajęcia na salce fitness oraz na hali sportowej.
Są to zajęcia prowadzone w różnych formach np.: rozgrzewka ogólnorozwojowa, gry zespołowe, wspinaczka, zajęcia na piłkach... pozwalających obudzić w Twoim dziecku nawyk aktywności fizycznej w późniejszym wieku.
 

Czekamy na Ciebie, na Jasnej!
Kontakt Przedszkola i Szkoły
797 340 599

szkoly.przedszkola@jasna31.pl
Godziny otwarcia:
Poniedziałek-Piątek
8:00 - 17:00