Joga na JasneJ


YIN JOGA
 
Joga to forma aktywności angażująca całe ciało jak również  umysł. Prowadzi do uzyskania równowagi na wszystkich poziomach egzystencjalnych.
 

Większość współczesnych form jogi to dynamiczne, aktywne praktyki skoncentrowane na ruchu mięśnia, przede wszystkim jego skurczu. Yin Yoga pozwala angażować głębsze tanki- wiązadła, stawy.

Z fizycznego punktu widzenia pozwala dotrzeć do partii ciała najmniej elastycznych, a mianowicie, bioder i dolnego odcinka kręgosłupa. Pozycje Yin Yogi wymagają, aby w trakcie ich wykonywania rozluźniać miśnie. Oznacza to, że jeśli chcemy poczuć prace w tkance łącznej nasze miśnie nie mogą być napięte. Dodatkowym czynnikiem opisującym tę praktykę jest czas i siła grawitacji, która działa na korzyść ćwiczącego już po trzeciej minucie utrzymania pozycji .Największym wrogiem Yin Yogi jest niecierpliwość.Wszystkich chcących zmierzyć się ze swoimi ograniczeniami, zapraszamy w każdy poniedziałek , środę oraz piątek o godz. 16:45.

Zajęcia będą trwały 75 minut, a poprowadzi je Magdalena Wyrostek- absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz studiów podyplomowych

Joga w profilaktyce i terapii.
Serdecznie zapraszamy.