VIII Mistrzostwa Polski Prawników w Tenisie JasneJLink do pobrania pliku

 Kwestionariusz osobowy TMSP 2023

 

KOMUNIKAT TURNIEJOWY

VIII  Mistrzostwa Śląska Prawników w Tenisie i Badmintonie
17-19.03.2023 r.
Gliwice, ul. Jasna 31
 
 1. Turniej rozgrywany jest według przepisów gry w tenisa PZT.
         Zawodników obowiązuje przestrzeganie tych przepisów oraz kodeksu zachowania zawodnika.
 1. Turniej główny obejmuje:
  • gry pojedyncze mężczyzn open, 45+, 55+, 65 +
  • gry pojedyncze kobiet open i 35+
  • gry podwójne mężczyzn i kobiet open  
  • gry mieszane
 2. Gry rozpoczynają się w piątek 17.03.2023 r. o godzinie 15.00 i trwają do godziny 21.00,  a następnie  w dniach 18 - 19 marca 2023 r. (pierwszego dnia od godziny 9.00 do 21.00, a drugiego od 9.00 do 18.00)
 3. Zgłoszenia zawodników do gry podwójnej i mieszanej przyjmowane są w biurze zawodów  w dniu 18.03.23 r. (w sobotę) do godz. 10.00.
 4. Gry pojedyncze rozgrywane są do dwóch wygranych setów od stanu 2;2; przy stanie 6:6 w każdym secie obowiązuje tie-break – 3 set tie-break – do 10. Mecze rozgrywane są według systemu „z przewagami”, zmiana stron po pierwszym gemie bez odpoczynku, przerwa między setami – dwie minuty. Zawodnik może grać tylko  w jednej kategorii singlowej.
Gry podwójne i mieszane rozgrywane będą według systemu „bez przewag” -jeden set/ przy po 6  tie-break. Przy równowadze  o wygraniu gema decyduje „piłka decydująca” strona odbierająca wybiera stronę podania. W grze mieszanej w przypadku równowagi po wyborze strony przez odbierających podanie następuje na zawodnika odbierającego tej samej płci. Mecze rozgrywane będą piłkami marki Tretorn Series  Control + lub innej równoważnej jakościowo.
 1. Zawodnicy po wywołaniu gry odbierają piłki w biurze zawodów i stawiają się na wyznaczonym korcie; rozgrzewka przed meczem – max 5 minut, spóźnienie na mecz powyżej 15 minut – walkower.
 2. Gry prowadzone są systemem „mecz po meczu” według rozpisania kortów na planie gier.
 3. Każdy uczestnik bierze udział w Turnieju na własną odpowiedzialność.
 4.  System rozgrywek /grupowe lub drabinka/, w tym liczba kategorii, ilości setów, gier deblowych itp.  może ulec zmianie.
 5. O zapisie do Turnieju decyduje moment zgłoszenia, przez który rozumie się dokonanie rejestracji poprzez formularz zgłoszeniowy, potwierdzony zapłatą wpisowego.
 6. Regulamin turnieju badmintona –  Badmintonowych Mistrzostw Śląska  Prawników - zostanie odrębnie ogłoszony. Przewiduje się kat. mężczyzn i kobiet, deble mężczyzn i kobiet oraz miksty. Ust.8 i 9 niniejszego regulaminu ma zastosowanie do turnieju badmintona. Turniej badmintona rozgrywany jest w sobotę od godz.13.00.
 7. W turnieju mogą brać udział osoby mające tytuł magistra prawa, w tym wykonujące zawód prawniczy oraz studenci prawa.  O  dopuszczeniu do rozgrywek decyduje Organizator Turnieju.

   Organizator Turnieju 

Czekamy na Ciebie, na Jasnej!