V Mistrzostwa Śląska Prawników w Tenisie na JasneJ

 

KOMUNIKAT TURNIEJOWY

V  Mistrzostwa Śląska Prawników w Tenisie 16-18.03.2018 r.
Gliwice, ul. Jasna 31
 
 1. Turniej rozgrywany jest według przepisów gry w tenisa PZT.

  Zawodników obowiązuje przestrzeganie tych przepisów oraz kodeksu zachowania zawodnika.
   
 2. Turniej główny obejmuje:
  • gry pojedyncze mężczyzn open, 45+, 55+
  • gry pojedyncze kobiet open i 35+
  • gry podwójne mężczyzn open
  • gry mieszane
    
 3. Gry rozpoczynają się w piątek 16.03.2018 r. o godzinie 15 i trwają do godziny 21.00,  a następnie  w dniach 17 - 18 lutego 2018 r. (pierwszego dnia od godziny 9.00 do 23.00, a drugiego od 9.00 do 18.00)
   
 4. Zgłoszenia zawodników do gry podwójnej i mieszanej przyjmowane są w biurze zawodów w dniu 17.03.17 r. (w sobotę) do godz. 12.00.
   
 5. Gry pojedyncze rozgrywane są do dwóch wygranych setów od stanu 2;2; przy stanie 6:6 w każdym secie obowiązuje tie-break – 3 set tie-break – do 10. Mecze rozgrywane są według systemu „z przewagami”, zmiana stron po pierwszym gemie bez odpoczynku, przerwa między setami – dwie minuty. Zawodnik może grać tylko  w jednej kategorii singlowej.

  Gry podwójne i mieszane rozgrywane będą według systemu „bez przewag”. Przy równowadze o wygraniu gema decyduje „piłka decydująca” strona odbierająca wybiera stronę podania. W grze mieszanej w przypadku równowagi po wyborze strony przez odbierających podanie następuje na zawodnika odbierającego tej samej płci. Mecze rozgrywane będą piłkami marki Babolat All Court French Open Roland Garros lub innej równoważnej jakościowo.
   
 6. Zawodnicy po wywołaniu gry odbierają piłki w biurze zawodów i stawiają się na wyznaczonym korcie; rozgrzewka przed meczem – max 5 minut, spóźnienie na mecz powyżej 15 minut – walkower.
   
 7. Gry prowadzone są systemem „mecz po meczu” według rozpisania kortów na planie gier.
   
 8. Każdy uczestnik bierze udział w Turnieju na własną odpowiedzialność.
   
 9.  System rozgrywek, w tym liczba kategorii, ilości setów itp.  może ulec zmianie.
   
 10. O zapisie do Turnieju decyduje moment zgłoszenia, przez który rozumie się dokonanie rejestracji poprzez formularz zgłoszeniowy, potwierdzony zapłatą wpisowego.
   
 11. Regulamin turnieju badmintona – V Badmintonowych Mistrzostw Śląska Prawników - zostanie odrębnie ogłoszony. Przewiduje się kat. mężczyzn i kobiet, deble mężczyzn i kobiet oraz miksty. Ust.8 i 9 niniejszego regulaminu ma zastosowanie do turnieju badmintona.

 
Naczelny Sędzia Turnieju
Karol ZARZECKI