VII Mistrzostwa Śląska Prawników w Tenisie na JasneJ

KOMUNIKAT TURNIEJOWY

VII  Mistrzostwa Śląska Prawników w Tenisie 13-15.11.2020 r.
Gliwice, ul. Jasna 31

1. Turniej rozgrywany jest według przepisów gry w tenisa PZT.
         Zawodników obowiązuje przestrzeganie tych przepisów oraz kodeksu zachowania zawodnika.
  1. Turniej główny obejmuje:
    • gry pojedyncze mężczyzn open, 45+, 55+, 65 +
    • gry pojedyncze kobiet open i 35+
    • gry podwójne mężczyzn i kobiet open
    • gry mieszane
  2. Gry rozpoczynają się w piątek 13.11.2020 r. o godzinie 15 i trwają do godziny 21.00,  a następnie w dniach 14 - 15 listopada 2020 r. (pierwszego dnia od godziny 9.00 do 21.00, a drugiego od 9.00 do 18.00)
  3. Zgłoszenia zawodników do gry podwójnej i mieszanej przyjmowane są w biurze zawodów w dniu 14.11.20 r. (w sobotę) do godz. 10.00.
  4. Gry pojedyncze rozgrywane są do dwóch wygranych setów od stanu 2;2; przy stanie 6:6 w każdym secie obowiązuje tie-break – 3 set tie-break – do 10. Mecze rozgrywane są według systemu „z przewagami”, zmiana stron po pierwszym gemie bez odpoczynku, przerwa między setami – dwie minuty. Zawodnik może grać tylko  w jednej kategorii singlowej.
Gry podwójne i mieszane rozgrywane będą według systemu „bez przewag”. Przy równowadze o wygraniu gema decyduje „piłka decydująca” strona odbierająca wybiera stronę podania. W grze mieszanej w przypadku równowagi po wyborze strony przez odbierających podanie następuje na zawodnika odbierającego tej samej płci. Mecze rozgrywane będą piłkami marki Tretorn Series  Control + lub innej równoważnej jakościowo.
  1. Zawodnicy po wywołaniu gry odbierają piłki w biurze zawodów i stawiają się na wyznaczonym korcie; rozgrzewka przed meczem – max 5 minut, spóźnienie na mecz powyżej 15 minut – walkower.
  2. Gry prowadzone są systemem „mecz po meczu” według rozpisania kortów na planie gier.
  3. Każdy uczestnik bierze udział w Turnieju na własną odpowiedzialność.
  4.  System rozgrywek, w tym liczba kategorii, ilości setów itp.  może ulec zmianie.
  5. O zapisie do Turnieju decyduje moment zgłoszenia, przez który rozumie się dokonanie rejestracji poprzez formularz zgłoszeniowy, potwierdzony zapłatą wpisowego.
  6. Regulamin turnieju badmintona – VII Badmintonowych Mistrzostw Śląska Prawników - zostanie odrębnie ogłoszony. Przewiduje się kat. mężczyzn i kobiet, deble mężczyzn i kobiet oraz miksty. Ust.8 i 9 niniejszego regulaminu ma zastosowanie do turnieju badmintona.