Wellness na JasneJ


Zasady „Poprawnego” Saunowania

 
1. W strefie wellness dopuszczalne jest poruszanie się w strojach kąpielowych jak i bez strojów kąpielowych.

2. Przed wejściem do strefy saunarium bierzemy kąpiel pod prysznicem z użyciem środków myjących (mydło, płyn do mycia) i to niezależnie od tego czy kąpaliśmy się przed wyjściem do strefy wellness.

3. W strefie posiadamy klapki i przynajmniej 2 ręczniki, jeden do wycierania się (może być szlafrok) a drugi do podkładania pod ciało w saunie suchej oraz na leżakach. Jeśli nie chcemy odwijać się z ręcznika w saunie suchej, powinniśmy mieć drugi ręcznik do podłożenia pod stopy.

4 Do łaźni parowych wchodzimy nieokryci, pozostawiając wszelkie tekstylia poza łaźnią.

5. Powinniśmy zachowywać się cicho aby swoją obecnością nie zakłócać wypoczynku innym saunowiczom. Podczas kąpieli nie powinniśmy przeszkadzać innym swoją rozmową jeśli jesteśmy w towarzystwie. Wyjątek mogą stanowić ceremonie saunowe, w których wyraźnie saunamistrz wprowadzi inną konwencję zachowania.

6. Przed wejściem do zbiorników wodnych bierzemy prysznic.

7. Do saun wchodzimy bez obuwia. Obuwie zostawiamy przed sauną w taki sposób i w takim miejscu, aby przy wyjściu zakładając je nie blokować wyjścia innym osobom.

8. Nie zajmujemy leżaków ani miejsc w saunie poprzez zostawianie rozłożonych ręczników, ani w jakikolwiek inny sposób, jeśli opuszczamy to miejsce na dłużej niż chwilę.

9. W miejscach niezwiązanych bezpośrednio z kąpielą (saunową czy wodną) w takich jak recepcja, przebywamy z okrytymi intymnymi miejscami ciała.

10. Przestrzegamy wszelkich zaleceń wynikających z regulaminu, ikon i piktogramów, tabliczek informacyjnych i poleceń obsługi. Polecenia obsługi są nadrzędne wobec innych uregulowań.

11. Zachowujemy się tak, jakbyśmy chcieli żeby zachowywali się inni.

12. Nie filmujemy ani nie fotografujemy innych saunujących bez ich wiedzy i zgody. Nie używamy telefonów komórkowych.

13. Nie zachowujemy się w sposób mogący wywołać u innych saunowiczów zażenowanie lub być odbierany jako zachowanie nieobyczajne.

14. Jeśli masz problemy zdrowotne, przed skorzystaniem z sauny skonsultuj się z lekarzem.

 

Czekamy na Ciebie, na Jasnej!
Godziny otwarcia Wellness:
Poniedziałek-Piątek
12:00 - 24:00
Sobota i Niedziela
10:00 - 22:00